Tamamladığınız anket yüzdesi: 0%
Dikkat: Tarayıcınızda JavaScript betiklerinin yürütülmesi bırakılmış. Bu nedenle bu anketteki tüm soruları yanıtlayamayabilirsiniz. Lütfen tarayıcı ayarlarınızı denetleyin.

Milli Teknoloji Akademisi İhtiyaç Belirleme Anketi

Milli Teknoloji Akademisi, Milli Teknoloji Hamlesi çalışmalarını desteklemek üzere ileri teknoloji alanlarında ihtiyaç duyulan uzmanların yetiştirilmesi için gerekli eğitim programlarının geliştirilmesi ve sunulması amacıyla faaliyetlerde bulunmaktadır.

Bu anket, uzmanlık ihtiyacının tespit edilmesi ve belirlenen uzmanlığın kazandırılmasına yönelik uzmanlık programının geliştirilerek uygulanması için kapsama alınması gereken teknoloji alanlarının önceliklendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Milli Teknoloji Akademisi tarafından “Çip Tasarımı”, “Otonom Sürüş Teknolojileri” ve “Yapay Zekâ” konularında faaliyet gösteren kurumlarımızın ihtiyaç duyduğu uzmanlıklar belirlenmiştir. Bu uzmanlıkların kazandırılmasına yönelik eğitim programlarının geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu nedenle, bu 3 alan size sunulacak olan listelerde yer almamaktadır.

Anket formu üç bölümden oluşmaktadır.

  1. İletişim Bilgileri
  2. Kurum Bilgileri
  3. Öncelikli Temaların Belirlenmesi
Bu ankette 60 soru var.